13 Sau

Estetinis plombavimas

Estetinio pombavimo procedūraEstetinis plombavimas – tai procedūra, kurios metu yra atkuriami pažeisti danties audiniai. Aptarkime, kokiais atvejais prireikia estetinio plombavimo ir kokie šio gydymo privalumai bei trūkumai.
Kada estetinis plombavimas – geriausias gydymo būdas?
Estetinio plombavimo prireikia tada, kai dantis yra pažeistas ir atrodo neestetiškai. Pavyzdžiui, kai dantis nuskyla, nudyla ar nulūžta, ar kai jo forma skiriasi nuo kitų dantų. Estetinis plombavimas pasirenkamas ir tada, kai dantis yra pažeistas ėduonies ar suiręs. Šis gydymas taikomas ir tais atvejais, kai norima sumažinti per didelius tarpus tarp dantų. Kai danties išvaizdą gadina senos, spalvą pakeitusios plombos, ar patys dantys yra pageltę, estetinis plombavimas gali tapti puikia išeitimi spalvos suvienodinimui.
Estetinio plombavimo privalumai
Didžiausias estetinio plombavimo privalumas yra tas, kad siekiama išsaugoti maksimalų natūralaus danties audinių kiekį. To pasekmė – dantys išlieka gyvybingi. Procedūros metu jie nėra pažeidžiami, greičiau priešingai – tampa stipresni ir tvirtesni. Svarbu suprasti, kad dantų plombavimas yra svarbus ne tik dėl estetinių priežasčių – pažeistas negydomas dantis gali pradėti irti, tapti jautriu ar skausmingu bei neatspariu ligoms.
Žinoma, labai svarbus yra ir estetinis gydymo rezultatas. Dantys yra atkuriami sluoksniais, stengiantis atkartoti natūralaus danties anatomiją. Atsižvelgiama į tokius kriterijus kaip danties skaidrumas, forma, spalva, kiti danties bruožai. Plombavimo medžiagų pasirinkimas yra labai platus, todėl yra galimybė atkurti tokią danties spalvą, kuri net ir esant skirtingam apšvietimui visiškai nesiskirtų nuo kitų dantų. Be to, šios medžiagos yra labai panašios į natūralaus danties audinius ne tik išvaizda, bet ir kitomis savybėmis: jos yra atsparios savaiminiam dilimui, tvirtos ir stipriai sukimbančios su dantimi.
Estetinis plombavimas gali būti atliekamas tiek priekiniams, tiek krūminiams dantis. Pastaruoju atveju aktualiau ne atkurti gražią danties išvaizdą, bet normalią kramtymo funkciją bei užkirsti kelią patologijoms.
Dantų plombavimas neužtrunka ilgai (vienos procedūros metu galima sutvarkyti iki 6 dantų), todėl užteks vieno ar kelių vizitų pas odontologą. Be to, procedūra yra nuskausminama, tad skausmo baimintis neverta.
Estetinio plombavimo trūkumai
Turbūt bus sunku tuo patikėti, bet trūkumų nėra. Jei odontologas yra profesionalus, patyręs ir kruopštus, rezultatas džiugins savo funkcionalumu bei išvaizda. Žinoma, laikui bėgant procedūros metu sutvarkyti dantys gali kiek pakeisti spalvą, bet tai yra nesunkiai koreguojama kito vizito pas odontologą metu. Be to, jei nepamiršite tinkamai prižiūrėti dantų (jokios specialios priežiūros nereikia, svarbiausia užtikrinti reikiamą individualią bei profesionalią dantų higieną), pakitimų išvengsite ir džiaugsitės ilgalaikiu rezultatu, besitęsiančiu iki 8-10 metų.