19 Sau

Dantų implantų kainos

Kiek kainuoja implantaiDantų implantacija – aukščiausią kainą turinti odontologinė paslauga. Ji neatsiejama ir nuo dantų protezavimo. Jei manote, kad dantų implantų kaina yra nepagrįstai didelė, o dantų protezavimo kainos taip pat yra per aukštos, norėtume jums paaiškinti, kaip kainos yra sudaromos, bei kodėl jos yra tokios didelės. Kadangi dantų implantavimo darbų atidėliojimas tik kelia jų kainą, taip pat panagrinėsime priežastis, kodėl verta paskubėti.

Iš ko yra sudaryta dantų implantavimo bei protezavimo kaina?
Dantų implantų bei dantų protezavimo kainos priklauso nuo atliekamų procedūrų bei naudojamų medžiagų. Paprastai reikia mokėti už dantų implantą, gijimo galvutes, protezavimo atramas, karūnėles bei visas procedūras, kurių metu minėtos medžiagos yra naudojamos. Kai kuriais atvejais reikia mokėti ir už papildomas paslaugas, pavyzdžiui, kaulo regeneraciją, sinuso dugno operaciją ar papildomas medžiagas, pavyzdžiui, laikinas karūnėles (jei atkuriami matomoje vietoje esantys dantys).
Kodėl dantų implantų kainos yra didelės?
Dantų implantų kaina yra didelė dėl keleto priežasčių. Visų pirma, prieš juos pagaminant yra atliekama daug mokslinių tyrimų, norint įsitikinti rezultato kokybe bei ieškant dar geresnių, dar labiau ištobulintų sprendimų. Pats dantų implantų gamybos procesas taip pat yra pakankamai sudėtingas, reikalaujantis laiko ir preciziškumo. Juk pagamintas implantas yra įsukamas į žmogaus žandikaulį, savaime suprantama, kad jis turi būti pagamintas sterilioje aplinkoje, laikantis visų higienos reikalavimų ir užtikrinant griežtą kontrolę bei priežiūrą. Dantų implantų kaina yra didelė, nes siekiama, kad jis lengvai prigytų ir ilgai tarnautų. Juk kokybė visada kainuoja, tiesa?
Dantų implantų kaina yra aukšta ir dėl to, kad reikia mokėti ir už gydytojo darbą. Tikrai ne kiekvienas žmogus, ir net ne kiekvienas odontologas gali atlikti dantų implantacijos operaciją. Tam, kad odontologas įgytų reikiamų žinių ir išmoktų reikalingų įgūdžių, jis turi investuoti daug pinigų. Aukštos kvalifikacijos specialistų paslaugos visada yra brangios, bet tai neturėtų stebinti. Jei dantų implantacija yra sudėtinga procedūra, kurios negali atlikti bet kas „iš gatvės”, nesistebėkite, kad tai yra brangiai įkainojama.
Dantų protezavimo kainos priklauso nuo to, koks protezavimo būdas jums yra reikalingas, bei nuo to, kokios medžiagos yra naudojamos. Tai savaime suprantama: jei yra protezuojami visi dantys, kaina negali būti tokia pati, kaip protezuojant vieną dantį. Jei dantų protezavimo kainos jums atrodo per aukštos, galite sutaupyti pasirinkdami protezus, pagamintus iš metalo keramikos. Mažesnė kaina tikrai nereiškia prastos kokybės: protezai bus tvirti, ilgaamžiai, patikimi. Tiesa, jų estetinė pusė turi šiokių tokių trūkumų, todėl, jei jums svarbu, kad atkurtas dantis visiškai niekuo nesiskirtų nuo natūralaus danties išvaizdos, rekomenduojame rinktis cirkonio keramikos protezus.
Priežastys, kodėl implantavimo bei protezavimo darbai neturėtų būti atidėliojami
Kiekvienas iš mūsų norime būti sveikas. Deja, ligų ne visada pavyksta išvengti. Bet, jei ir susergama, ne mažiau svarbu laiku pastebėti ligos užuomazgas, nes įsisenėjusi liga yra kur kas sunkiau išgydoma, visas procesas trunka ilgiau, o ir gydymo kaina yra kur kas didesnė. Ne išimtis ir dantų implantavimo ar protezavimo darbai. Ar kada nors susimąstėte, kad kuo ilgiau delsite, tuo daugiau problemų turėsite? Tai tikrai nėra nepagrįstas gąsdinimas. Paaiškinsime, kodėl.
Kai žmogus turi visus dantis, kramtymo apkrova yra vienodai paskirstoma visiems dantims, o žandikaulio kaulas yra tolygiai stimuliuojamas. Kai netenkama dantų, likę dantys turi perimti visą kramtymo krūvį. Akivaizdu, kad tokiu atveju jie greičiau dėvisi. Po tam tikro laiko jie būna stipriai pažeisti ir turi būti restauruojami – tai papildomos išlaidos, kurių buvo galima išvengti. Be to, nesamų dantų vietoje žandikaulio kaulas nėra pakankamai stimuliuojamas, todėl po truputį nyksta. Ateityje, kai nuspręsite dantis atkurti, gali nutikti taip, kad žandikaulio kaulas bus per daug sunykęs, todėl prieš atliekant kitas gydymo procedūras, gali prireikti kaulo regeneracijos ar sinuso dugno pakėlimo operacijos. Turbūt nereikia pabrėžti, kad ir šiuo atveju tai – papildomos išlaidos (ir bereikalingas vargas). Yra ir kita problema: likę dantys palaipsniui krypsta, linksta į nesamų dantų pusę, todėl prieš pradedant dantų restauracijos darbus jie pirmiausia turės būti ištiesinti. Ar jūs esate tikras, kad jums reikalingos šios išlaidos? Viso to galima išvengti laiku kreipiantis į odontologą. Todėl, jei jūs netekote dantų, užuot numojęs į tai ranka, ieškokite, kaip šią problemą išspręsti. Jei ne, turėsite kur kas didesnių rūpesčių ateityje, kurie, be visa ko, dar ir brangiai kainuos.
Vietoj apibendrinimo
Jei vis dar manote, kad dantų implantų bei dantų protezavimo kainos yra per aukštos, pagalvokite apie tai, kad ši vienkartinė investicija jums pakankamai greitai atsipirks. Ar žinote, kad tinkamai prižiūrimi implantai gali tarnauti keliasdešimt metų? Neneikite, rezultatai stulbinantys! Taip, jums reikės sumokėti nemažai pinigų, bet juk tų pačių procedūrų nereikės kartoti kas pusę metų. Jei sumokėtą sumą padalinsite iš implantų tarnavimo laikotarpio, ji nebeatrodys tokia nepagrįstai didelė. O kur dar visi implantų privalumai… Garantuojame, kad, kai vėl galėsite nuoširdžiai juoktis, skaniai valgyti, o aplinkiniai jūsų šypsenai negailės pagyrimų, nebebus gaila investuotų pinigų.