Dantų balinimas odontologijos klinikoje
Dantų spalvą lemia daug veiksnių, tokių kaip genetiniai faktoriai, rūkymas, nesaikingas arbatos, kavos bei raudonojo vyno gėrimas, dažančių maisto produktų valgymas, tam tikrų medikamentų vartojimas, nekokybiška burnos higiena. Jei nusprendėte, kad jūsų dantys nėra pakankamai balti, galite rinktis iš įvairių dantų balinimo būdų: dantų balinimas gali būti atliekamas namuose ar odontologijos klinikoje, įvairūs būdai skiriasi savo efektyvumu, kaina bei tuo, kaip ilgai yra matomas rezultatas. Pasirinkite tą būdą, kuris jums atrodo tinkamiausias. Jei jums trūksta informacijos, ją rasite mūsų straipsnyje. Aptarsime tokius dantų balinimo namuose būdus kaip dantų balinimas dantų pastomis, juostelėmis, geliais ar kapomis bei pakalbėsime apie dantų balinimą odontologijos klinikoje plačiau aprašydami ZOOM metodą.
Dantų balinimas specialiomis dantų pastomis
Dantų balinimas balinančiomis dantų pastomis yra nebrangus ir lengvai prieinamas (dantų pastą galite įsigyti bet kuriame prekybos centre ar vaistinėje). Bet tai labai neefektyvu, kadangi dantis įmanoma pašviesinti tik per vieną šviesumo skalę (iš esmės yra nuimamas tik viršutinis apnašas), be to, tam, kad rezultatas nors kiek matytųsi, balinančią dantų pastą reikia naudoti pakankamai ilgai.
Dantų balinimas juostelėmis ar geliais
Vandenilio peroksido pagrindu pagamintas dantų gelis yra dedamas ant dantų specialiu šepetuku, arba ant dantų klijuojamos specialios juostelės (kurios taip pat yra pagamintos vandenilio peroksido pagrindu). Procedūra turi buti atliekama dukart per dieną maždaug dvi savaites. Pirmieji rezultatai pradeda matytis po kelių dienų. Dantų balinimas yra veiksmingas maždaug keturis mėnesius.
Dantų balinimas kapomis
Odontologo kabinete kiekvienam pacientui individualiai yra pagaminamos specialios kapos. Likusi procedūra yra atliekama namuose. Į kapas įšvirkščiamas peroksido gelis ir jos uždedamos ant dantų keletui valandų kiekvieną dieną arba kiekvieną naktį maždaug keturioms savaitėms (dantų balinimo trukmė priklauso nuo siekamo rezultato).
Jei dantis nusprendėte balinti namuose, nepamirškite laikytis visų saugumo reikalavimų, kadangi, jei procedūra atliekama netinkamai, atsiranda didelė rizika, kad bus nudeginta gleivinė. Be to, būtinai atkreipkite dėmesį, kad jūsų pasirinkta balinimo priemonė būtų patvirtinta Lietuvoje kaip tinkama naudoti.
Dantų balinimas odontologijos klinikoje
Balinamosios medžiagos yra dedamos tiesiogiai ant dantų ir šildomos specialia šiluma. Tai labai efektyvus dantų balinimo būdas: rezultatas yra matomas iš karto, be to, procedūra greitai atliekama (trunka nuo 30 minučių iki valandos, tiesa, kartais ją reikia pakartoti ir antrąkart). Ne mažiau svarbu, kad yra užtikrinamas maksimalus saugumas: kadangi procedūra yra atliekama specialisto, nėra rizikos, kad bus pažeistos dantenos ar burnos gleivinė. Vienintelis minusas – pakankamai didelė kaina, lyginant su dantų balinimo būdais namuose.
Vienas efektyviausių dantų balinimo būdų – ZOOM metodas
Procedūra atliekama odontologijos klinikoje. Pirmiausia dantenos bei lūpos uždengiamos apsauginiu sluoksniu (siekiant išvengti jų sužalojimo cheminėmis medžiagomis). Ant dantų uždedamos stiprios koncentracijos peroksido gelis ir jis šildomas ZOOM šviesa. Šviesa padeda skilti deguonies molekulėms, būtent šios reakcijos metu dantys ir bąla. Po procedūros užtepama dantų jautrumą mažinanti pasta ar gelis. Rezultatas – per trumpą laiką net iki 8 atspalvių pašviesėję dantys. Procedūra yra saugi, nekenksminga, pažangi bei patvirtinta moksliniais tyrimais, o rezultatas – ilgalaikis.
Ką dar reikia žinoti?
Kai kuriais atvejais cheminis dantų balinimas neturėtų būti atliekamas. Pavyzdžiui, procedūra nerekomenduojama nėščioms ir žindančioms moterims, jaunesniems nei 16 metų asmenims, žmonėms, kurių dantenos labai jautrios, tiems, kurie yra alergiški peroksidui, taip pat tais atvejais, kai dėmės ant dantų yra labai tamsios. Jei dantys yra pažeisti karieso, prieš dantų balinimą jie pirmiausia turėtų būti sutvarkyti. Be to, dantų balinimas nerekomenduojamas ir tiems, kurie ant priekinių dantų turi plombų ar karūnėlių (paprasčiausiai jų balinimas neveikia, todėl po procedūros jųs spalva skirsis nuo natūralių dantų).
Nepamirškite, kad dantų balinimas tikrai nėra labai maloni procedūra. Dėl didelės peroksido koncentracijos gali būti juntamas skausmas ar kiti nemalonūs pojūčiai: jautrumas šalčiui bei karščiui, dantenų perštėjimas. Jei visgi tai jūsų negąsdina, prisiminkite, kad tai, kiek laiko matysis rezultatas po dantų balinimo procedūros, priklauso tik nuo jūsų: labai svarbu nevartoti dažančių maisto produktų bei gėrimų (kavos, arbatos, raudonojo vyno, burokėlių, uogų ir t.t.). Dantų spalvą neigiamai veikia ir rūkymas.